Thursday, January 17, 2013

تقدیر دولت مهر ورزمحمد حسین کبادی شناگر بزرگ ایرانی که بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر از طول خلیج پارس را شنا کرده است مي گويد اماراتی‌ها برای اینکه من این پروژه را در مرز آن‌ ها و به نام جعلی خلیج «ع.ر.ب.ی» پايان دهم دو میلیارد تومان وجه نقد، بورسیه تحصیلی تا مقطع دکترا ، گرین کارد آمریکا و اقامت امارات را پیشنهاد کردند اما من آن را قبول نکردم.
 
این پروژه با نام پروژه ملی شنای طول خلیج پارس به طول یک‌ هزار و صد کیلومتر از ۲۸ آذرماه ۱۳۹۰ از جزیره هرمز آغاز شده و مقصد نهایی نیز اروندکنار در استان خوزستان بود که در ۸۵ روز با تلاش شبانه روزی و از خود گذشتگی به پایان رسید .این پروژه با شعار «خلیج تا ابد پارس و پیام صلح و انسان دوستی مردم ایران» انجام گرديد. 
او با طی مسیر۱۱۰۰ کیلومتری رکورد جهانی این رشته را جابجا کرده‌ است. رکورد قبلی مربوط به یک تیم ۲۰۰ نفره ایرلندی بوده که ۶۸۰ کیلومتر را طی کرده بودند .

در حال حاضر با تأیید موسسه گینس و سایت بین المللی شنای آبهای آزاد جهان این رکورد به عنوان طولانی ترین و سریعترین رکورد شنای آبهای آزاد جهان ثبت شده است که توسط این قهرمان وطن پرست بدست آمده که در ماه نوامبر (۲۰۱۲) در چاپ بعدی کتاب گینس در معرض دید قرار خواهد گرفت.

کبادی با اشاره به تیم ۲۵ نفره این پروژه گفت: در تیم اجرایی روی آب هشت نفر هستیم و هنگام شنا نیز درون محفظه هستم ضمن اینکه روزی ۵ تا ۲۰ کیلومتر نیز شنا می کردم.

دید ما به این پروژه علمی بوده و شرکت ‌های مختلفی نیز برای پرداخت هزينه پروژه ملی خلیج پارس را پیشنهاد داده بودند که در بدو شروع تمامی این شرکت ها کنار کشیدند و این پروژه در نهایت گمنامی و سختی بسیار تنها با همت و غیرت جوانان ایرانی با کم ترین امکانات برگزار شد.

شناگر طول خلیج فارس با قدردانی از مهمان نوازی مردم خون گرم و ميهمان دوست جنوب گفت مهمان نوازی این عزیزان تمامی بی توجهی و نامهربانی های مسئولان را از یاد ما برده است.

در پایان این پروژه در بدو ورود به تهران پس از ۸۵ روز سختی و از خودگذشتگی هیچ یک از مسئولین به استقبال او نیامده و کبادی و همراهان او تنها مورد استقبال دوستان و آشنایان خود در فرودگاه مهرآباد قرار گرفتند . پس از پایان این رکورد جهانی هیچ تقدیر شایسته ای از سوی مسؤلین از این قهرمان صورت نگرفت.
آیا اين رفتار، شايسته اين قهرمان ایران زمین است؟

No comments:

Post a Comment